Kadın Dijital Girişimcilik Ve E –Ticaret Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen programının ilk etabı gerçekleştirilmiştir

28 Şubat 2024

“Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezinin organizasyonu, Yalova Valiliği ve İstanbul Gedik Üniversitesi Kadın Girişimciliği Uygulama Ve Araştırma Merkezinin işbirliği ile düzenlenen Kadın Dijital Girişimcilik Ve E –Ticaret Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen programının ilk etabı gerçekleştirilmiştir. 
 
Eğitim programı ile İlimizdeki üretici kadınların, ürettikleri ürünlerle ilgili marka oluşturulması, dijital ortamda pazarlama ve benzeri konularda kapasitelerinin güçlendirilmesi amaçlanmıştır. Eğitim programının ilk gününde girişimcilik ve marketing kavramları, şirket açma/kooperatif kurma, dijital pazarlama hakkında bilgilendirme yapılarak  kamu kurumlarının sundukları destek ve teşvikler hakkında sunumlar yapılmıştır.
 
Eğitim programının 2. etabı 01 Mart ta yapılacak, ürün fotoğraflama ve ambalajlama tasarımı ve Sosyal Medyada Satış Teknikleri konusunda,
 
08 Martta düzenlenecek olan 3. ve son etabında ise  müşteri ilişkileri ve iletişim konuları işlenecektir. Eğitim programının tamamlanması sonrasında katılımcılara sertifika verilecektir. Sertifika verilebilmesi için eğitim programının 2 etabına katılmak zorunludur.”